مشاوره آنلاین تلفنی یا حضوری
۸۸۴۲۲۴۹۵ -۰۲۱

ازدواج اینترنتی

                                                        ازدواج اینترنتی

مشاوره فردی و امور مربوط به آن بهترین سایت مشاورخانواده سال 1397. 4.6
ازدواج اینترنتی
تا گذشته های نه چندان دور افراد برای ازدواج روشهای حضوری را انتخاب نموده و انجام می دادند یعنی برای اینکه دو نفر با یکدیگر ازدواج کنند می بایست خانواده پسر و دختر قبل از آن یکدیگر را دیده و پسر و دختر به صورت حضوری با یکدیگر آشنا می شدند. در واقع ازدواج حضوری به عنوان نوع ازدواج مقبول نزد مردم بود اما با پیشرفت تکنولوژی و روشهای نوین امروزه بسیاری از افراد با استفاده از شیوه ازدواج اینترنتی با یکدیگر آشنا می شوند که به تبع طرفداران و مخالفان خاص خود را نیز دارد.
مخالفان ازدواج اینترنتی روانشناسان و کسانی هستند که معتقدند افراد از طریق اینترنت نمی توانند به خوبی یکدیگر را شناخته و ممکن است در فرایند آشنایی آنها با یکدیگر دروغ های بسیاری بین آنها رد و بدل شود، لذا این عدم راستگویی می تواند باعث سست شدن پایه های زندگی مشترک از همان ابتدای زندگی باشد در طرف مقابل طرفداران ازدواج اینترنتی اعتقاد دارند که این روش بسیار راحت تر و آسان تر از روش های حضوری برای آشنا شدن با طرف مقابل است چرا که در دنیای کنونی با وجود دغدغه ها و مشغله های بسیار زیاد افراد، اینترنت می تواند یک راه بسیار سریع و آسان و در دسترس برای تمام کسانی باشد که قصد ازدواج دارند، لذا طرفداران این نوع ازدواج ها را می توان به نوین مدافعان تکنولوژی های نوین دانست. به هر حال صرف نظر از درست و یا اشتباه بودن ازدواج و آشنایی از طریق اینترنت و ازدواج اینترنتی در این مقاله به بررسی راهکارهایی برای کاهش خطرات این ازدواج برای کسانی که تمایل به آشنایی از این طریق با یکدیگر دارند را ارائه می دهیم و امیدواریم که با استفاده از آنها بتوانیم کمک کوچکی به کسانی که می خواهند از طریق اینترنت زوج مناسب خود را پیدا نموده و زندگی مشترک خود را آغاز نمایند، بکنیم. چرا که بسیاری از ازدواج هایی که از طریق اینترنت صورت می گیرند ممکن است در دسته ازدواج های موفق و پایدار قرار بگیرند لذا با استفاده از کاهش خطرات ازدواج اینترنتی و دانستن نکاتی می توان در این راه به صورتی مطلوب گام برداشت.
اولین نکته مهم و اساسی این است که بایستی هدف خود را از گور در اینترنت و آشنایی با طرف مقابل خود معین نمایید برخی ممکن است که صرفا جهت سرگرمی در شبکه های مجازی و اینترنتی حضور یابند و قصدی برای ازدواج نداشته باشد لذا شما باید به خوبی توانایی شناسایی این افراد را داشته باشید و در غیر این صورت ممکن است مورد سوء استفاده قرار گرفته و خطرات جدی روحی و روانی را برای شما در پی داشته باشد.
می توانید در ابتدا برای آگاهی بیشتر از شبکه اجتماعی که در آن حضور دارید نحوه تعاملات و افرادی که در آن حضور دارند با استفاده از یک آیدی متفاوت و با جنس مخالف در آن حضور یافته و در مورد چگونگی نحوه ارتباطات افراد و اینکه شبکه اجتماعی به چه صورت می باشد اطلاع کسب کنید تا بتوانید به خوبی در مورد افرادی که در آن شبکه اجتماعی حضور دارند و نحوه تمایلات و نیز تفکرات آنها به خوبی آشنا شوید. نکته مهم دیگر این است که حتما در رابطه های اینترنتی و ازدواج اینترنتی بایستی یک فرد دیگر از افراد خانواده و پدر و مادر را در جریان آشنایی با فرد مقابل قرار داده و با استفاده از اینکار جلوی بسیاری از سوء استفاده ها گرفته خواهد شد و همچنین اگر طرف مقابل شما واقعاً شما را برای ازدواج انتخاب کرده باشند بایستی پذیرای این مسئله بوده و از این که شما بخواهید این مسئله را با خانواده خود مطرح نمایید استقبال می کنند و در غیر این صورت تمایلی به آشنایی خانواده دو طرف و اطلاع آنها از آشنایی شما با یکدیگر نخواهد داشت.
درست است که در ازدواج و آشنایی اینترنتی اطلاع یافتن از نحوه تفکرات و خلقیات طرف مقابل سخت می باشد اما به هر حال می توان در خلال صحبت ها و حرفهایی که با یکدیگر رد و بدل می کنید به خوبی به عادات طرف مقابل و ویژگی های اخلاقی او به صورت کمابیش دست یافته و پایه های اخلاقی و تفکرات او را دریابید این امر می تواند بسیار مهم بوده و شما را از اینکه آیا می توانید به خوبی با طرف مقابل خود کنار بیایید یا خیر، مطلع کند. می توانید با استفاده از مشاوره با یک روانشناس مجرب و کارآمد تکنیک هایی که با استفاده از آن می توان به دروغ بودن و یا راست بودن طرف مقابل خود پی برد آشنا شده و با استفاده از آنها به نوعی راستگویی طرف مقابل خود را بسنجید و بفهمید که آیا واقعا شما را برای ازدواج می خواهد یا خیر.
برخی افراد گمان می کنند که در ازدواج های اینترنتی دیگر نیازی به دانستن نکات اساسی و پایه در ارتباط با ازدواج نیست ولی این فکر کاملا اشتباه می باشد لذا افراد باید تلاش کنند تا قبل از ازدواج با خواندن کتاب های روانشناسی، جنسی و سایر کتب مرتبط با ازدواج تمامی مسائل مورد نیاز برای شروع یک ازدواج را مطالعه نمایند تا با استفاده از آنها بتوانند طرف مقابل خود را بهتر شناخته و نیز نیازهای اساسی خود را و هدف خود را از ازدواج بدانند. با چنین اقدامی افراد به راحتی می توانند با استفاده از یک ازدواج موفق و پایدار زمینه و موجبات خوشبختی خود و طرف مقابل خود را در یک ازدواج اینترنتی نیز فراهم نمایند.                                                          مشاور خانواده

مشاوره فردی