مشاوره آنلاین تلفنی یا حضوری
۸۸۴۲۲۴۹۵ -۰۲۱

ازدواج ناموفق و بیماری ها

                                                        ازدواج اینترنتی

مشاوره فردی و امور مربوط به آن بهترین سایت مشاورخانواده سال 1396. 4.9
ازدواج ناموفق و بیماری ها
شاید بسیاری از مردم ندانند که تأثیر ازدواج ناموفق بر روح و روان و جسم انسان تا چه حد تاثیر گذار و مهم است در این مطلب به بررسی ازدواج ناموفق و بیماری ها و علائم نامناسبی که بر اثر آن به وجود می آیند خواهیم پرداخت یکی از اولین بیماری هایی که بر اثر ناسازگاری در زندگی زناشویی به وجود می آید می تواند فشار خون برای دو طرف دانست.
ازدواج ناموفق علاوه بر افسردگی می تواند منجر به بیماری های قلبی و عروقی شود همچنین بیماری های سرطانی می توانند ناشی از ازدواج ناموفق و ناسازگاری در زندگی زناشویی باشند. شاید گمان کنند که نتایج و مضرات ازدواج ناموفق و قرار گرفتن در شرایط نامناسب در زندگی زناشویی تنها بر ویژگی های روحی و روح و روان انسان تاثیر می گذارد اما تحقیقات ثابت نموده است که قرار گرفتن در ناسازگاری در زندگی زناشویی و ازدواج ناموفق می توانند سبب به وجود آمدن بیماری های جسمی بسیار زیادی شود.
زوج های بسیاری وجود دارند که از ازدواج و همسرشان گله مند هستند و بسیاری از بیماری ها و مشکلات خود در زندگی را ناشی از وجود او می دانند اما باید بدانند که مسئله مصداق علمی هم دارد تحقیقات بسیار زیادی که بر روی مردان و زنان متأهل صورت گرفته است نشان می دهد که این موضوع کاملا صادق است در حالی که یک ازدواج موفق می تواند مستقیما بر روح و روان فرد تأثیر گذاشته و او را در شرایط مطلوب روحی و روانی و جسمانی قرار دهد در طرف دیگر ازدواج ناموفق می تواند سلامت روحی و روانی و جسمی فرد را به خطر انداخته و او را در موقعیت های بسیار نامناسبی قرار دهد در ادامه متن برخی از بیماری های جسمانی که بر اثر ازدواج ناموفق به وجود می آیند و تحقیقات آنها را ثابت نموده است را بیان می کنیم.
یکی از اولین و مهم ترین عوارض ازدواج ناموفق را می توان استرس در افراد دانست.یک ازدواج موفق و قرارگیری در یک زندگی دائمی و پایدار می تواند سبب کاهش اضطراب و استرس و همچنین دستیابی مناسب فرد به آرامش باشد و در طرف مقابل ازدواج ناموفق خطرات سکته های قلبی و مغزی را افزایش داده و استرس را زیاد کرده و سبب به وجود آمدن مشکلات متعددی برای فرد می شود. تحقیقاتی که بر روی ازدواج های ناموفق و فشارخون صورت گرفته اند نشان می دهد که رابطه مستقیم میان سلامت بدن و ازدواج موفق وجود دارد و این مسئله نشان می دهد که فشار خون در کسانی که در معرض یک شرایط نامناسب زناشویی قرار دارند بسیار بالاتر از کسانی که در یک زندگی عادی و معمولی بوده اند می باشد. همچنین کسانی که در یک ازدواج ناموفق قرار می گیرند از نظر شرایط ایمنی نیز تحلیل رفته و چنانچه این زندگی زناشویی با انتقاد و تهمت زدن و توهین زن و شوهر نسبت به یکدیگر همراه باشد مدت زمان بهبود زخم های ان ها به طرز شگفت آوری افزایش خواهد یافت.
یکی دیگر از بیماری هایی که بر اثر قرار گرفتن در یک زندگی زناشویی نامناسب و ازدواج ناموفق می تواند به وجود اید بیماری افسردگی است که ان را می توان در نتیجه نتیجه استرس دانست.
افسردگی خوراک ازدواج های ناموفق است افسردگی حالت روحی و روانی است که با علائم خاصی که بیشتر به صورت غم و اندوه و احساس ناامیدی بروز می کنند به وجود می آید کسانی که در روند یک ازدواج ناموفق قرار می گیرند به احتمال بیشتری مبتلا به افسردگی خواهند شد. آمارها نشان می دهند که از هر هشت نفر زن ۵ نفر در طول زندگی خود مبتلا به افسردگی می شود که این آمار در میان زنانی که یک ازدواج ناموفق را تجربه کرده اند و یا در حال زندگی کردن در یک زندگی زناشویی ناموفق هستند به طرز شگفت آوری افزایش خواهد یافت یکی دیگر از بیماری هایی که بر اثر ازدواج های ناموفق به وجود می آید بیماری های جنسی و اعتیاد است.
مسلما زمانی که فرد در یک زندگی زناشویی نامناسب قرار گیرد نمی تواند به خوبی نیازهای جسمانی و جنسی خود را برطرف کند در نتیجه ممکن است به سوی رابطه برقرار کردن با افراد دیگر کشیده شود که در نتیجه آن ممکن است بیماری های جنسی بسیار زیادی در نتیجه روابط پرخطر و نامشروع برای او به وجود آید همچنین در این مواقع به خاطر استفاده افراد از مواد مخدر جهت کاهش اثرات استرس ممکن است افراد در ورد ورطه نابودی و اعتیاد قرار گیرند چرا که به صورت کلی اعتیاد راهی برای خلاصی از فشارهای روانی و استرس محسوب می شود که در نهایت فرد را دچار تباهی می کند. متأسفانه آمارها نشان می دهند ۹۰ درصد افرادی که مبتلا به اعتیاد و مصرف مواد مخدر هستند متاهل می باشند که می تواند ناشی از ازدواج ناموفق آن ها باشد چرا که روابط درون خانوادگی افراد تأثیر منفی بسیاری در شرایط حالات روانی دارد و می تواند دلیلی برای گرایش فرد به اعتیاد باشد.
یکی دیگر از بیماری های مهمی که در نتیجه ازدواج ناموفق به وجود می آید را می توان کاهش عمر دانست.
تحقیقات ثابت کرده اند کسانی که در روند ازدواج موفق و پایدار قرار می گیرند طول عمر پایدار تر و بیشتری نسبت به کسانی دارند که در روند یک ازدواج ناموفق و زندگی زناشویی نامطلوب قرار دارند.                                                          مشاور خانواده

مشاوره فردی