بهترین سایت مشاوره خانواده و مشاوره ازدواج آنلاین 1391
مشاوره آنلاین تلفنی یا حضوری
۸۸۴۲۲۴۹۵ -۰۲۱

اسباب بازی کودک

اسباب بازی کودک - اسباب بازی کودک - مشاور خانواده - روانشناسی رشد کودک - بازی درمانی - تست هوش کودک - مشاوره خانواده - روانشناسی نقاشی کودکان - مرکز مشاوره - مشاور ازدواج - روانشناسی کودک - تربیت کودک - مشاوره ازدواج - بازی درمانی اسباب بازی کودک - مشاوره زنان - روانشناسی کودک - اسباب بازی کودک

اسباب بازی کودک و امور مربوط به آن بهترین سایت مشاورخانواده سال 1391. 4.6

با توجه به گذر زمان و توسعه کشور ها در زمینه های مختلف به ویژه روانشناسی کودک و مشاوره کودک، روش ها وتوصیه های تخصصی بسیاری برای شیوه های تربیتی کودکان ارائه شده که میتواند تاثیر بسزایی در آینده کودک شما داشته باشد. دیگر مانند سال های گدشته نمیباشد که کودک شما مشغول به بازی های محدود بوده وتنوع فعالیت نداشته باشند. بازی  کودک در این زمانه بسیار پیشرفت کرده وبا توجه به گوناگونی و تنوع اسباب بازی کودکان و وسایل بازی می توان گفت هر وسیله ای که به گونه ای برای کودکان سرگرم کننده باشد به عنوان اسباب بازی شناخته میشود اما نکته مهم اینجاست که بنابر تحقیقات انجام شده توسط مشاوران مرکز مشاوره کودک بااستفاده از اسباب بازی های مخصوص می توان استعداد کودکان را شناسایی وآنرا پرورش داد بنابراین اسباب بازی کودک باید به نحوی باشد که ضمن سرگرم کنندگی لازم، آموزش دهنده هم باشد.

بازی باید با شرایط سنی، روان شناختی و روحی با کودک شما سازگار باشد.

اسباب بازی کودک باید شرایطی راداشته باشد که کودک شما درهنگام بازی باآن بتواند توانایی خود را در شناخت پیرامون خود و کسب مهارت های زندگی افزایش دهد.انچه در انتخاب وسیله بازی باید درنظر داشت ،تفاوت های فردی کودکان است. نقش بازی کودک در رشد اجتماعی وی و همچنین تکامل شرایط عاطفی و رشد جسمی و ذهنی وی نمایان می شود.

بهترین وسیله برای شناخت و پی بردن به احساسات و تمایلات کودک،اسباب بازی است. شما می توانید با بازی با کودک خود وی را دراین تکامل یاری داده و شرایطی را فراهم کنید که کودک شما ضمن یادگیری، با توجه به احساس نزدیکی که با شما می کند، مشکلات خود را نیز بیان کند. اما باید دانست که اسباب بازی های خودکار چندان مناسب پرورش فکر و ذهن کودکان نیستند و


اسباب بازی کودک

اما خصوصیات یک اسباب بازی خوب چیست؟!

اسباب بازی ها باید ویژگی های زیر را دارا باشند تا بتوان ازآن به عنوان اسباب بازی خوب و مناسب برای آموزش و پرورش ذهن کودکان نام برد.

1)      افزایش خلاقیت و پرورش دهنده ذهن کودک

2)      توسعه و پرورش افکار و رویاهای کودکانه

3)      برانگیختن حس کنجکاوی و اکتشاف آنها

4)      هماهنگی با فرهنگ جامعه

توصیه هایی برای پدرومادرها درخصوص بازی کودک

  1. به بازی کردن با کودکان اهمیت داده وبرای آن وقت بگذارید.
  2. به تفکرات و خلاقیت های فرزندتان اهمیت داده و با شخصیت کودکتان درهنگام بازی آشنا شوید.
  3. در بازی کودکان دخالت نکرده وبرای آن قانون های خود را نگذارید

مشاوره کودک


دکتر کودکان دکتر کودکان ، دکتر روانشناس کودک ، دکتر روانپزشک کودکدکتر کودکان

مشاوره کودک شما

در بهترین مراکز مورد تایید

کانون مشاوران ایرانمشاور کودکان <