مشاوره آنلاین تلفنی یا حضوری
۸۸۴۲۲۴۹۵ -۰۲۱

اعتماد به نفس مرد

مشاور فردی - درمان افسردگی - دکتر روانشناس - مشاوره ازدواج - سایت مشاوره - مشاوره زنان - مشاور خانواده
                                                        مرکز مشاوره زنان

مشاوره فردی و امور مربوط به آن بهترین سایت مشاورخانواده سال 1391. 4.6
اعتماد به نفس مرد
زن زمانی را که مرد اعتماد به نفس دارد، حس می‌کند و خود به خود به آرامش می‌رسد و مطمئن می‌شود که به آن‌چه نیاز داشته، رسیده است. زن از عدم اعتماد به نفس مرد ناراحت شده و در فضایی وحشت‌زا قرار می‌گیرد. زمانی که مرد احساس اطمینان و اعتماد به نفس نمی‌کند، زن نگران است. حس زنانه‌اش که آرامش می‌خواهد، در فضایی آرامش‌زا قرار می‌گیرد و حس مردانه‌اش برای دفاع برانگیخته می‌شود و به او تلقین می‌کند که خود باد به آن‌چه می‌خواهد، برسد. اعتماد به نفس در مرد، زن را آرام می‌کند و او را به حمایتی که مرد قرار است به او بدهد، می‌رساند.
اعتماد به نفس به این معنا نیست که مرد باید فرد کاملی باشد یا تمام جواب‌ها را بداند. اعتماد به نفس به معنای این است که انسان کاری را که از دستش برمی‌آید، انجام دهد. برای مرد مهم نیست چه اتفاقی افتاده، همیشه راه‌حلی وجود دارد. حتی اگر او جواب را نداند، اعتماد دارد که می‌تواند راه را پیدا کند. رفتاری همراه با اعتماد به نفس، زن را مطمئن می‌کند که همه چیز به خوبی پایان خواهد یافت.
دفاع از خود بر اساس احساسات
برای گوش کردن به حرف زن باید غرایز یک جنگجو را در میدان جنگ داشت. برای پیروزی، مرد باید یاد بگیرد جا خالی بدهد و خود را پس بکشد. لازمه جاخالی دادن و پس کشیدن، داشتن نقشه‌های ذهنی جدید برای ترجمه و تفسیر صحیح از شرایط است، به جای سرزنش و انتقاد کردن، مرد می‌تواند یاد بگیرد از کلمات همسرش پیامی عاشقانه دریافت کند و به روش‌هایی پاسخ دهد که اصطکاک و تضاد را از میان ببرد. جا خالی دادن و پس کشیدن به مرد اجازه می‌دهد که به آرامش برسد و به نیاز زن برای داشتن ارتباطی محترمانه پاسخ دهد.
زمانی که مرد بدون جا خالی دادن و پس کشیدن به زن گوش می‌دهد، مدام به وسیله کلمات همسرش مورد حمله قرار می‌گیرد و احساس سرزنش، انتقاد، تکذیب، سوءتفاهم، عدم پذیرش، عدم اعتماد به نفس یا قدرنشناسی می‌کند. مهم نیست که تا چه حد زن را دوست دارد، بعد از حدود سه ضربه مستقیم، دیگر توانایی شنیدن را به عنوان حمایت‌کننده، از دست می‌دهد و جنگ آغاز می‌شود.
زمانی که مردی جا خالی ندهد و خود را پس نکشد، آن‌چه رخ می‌دهد حمله است و مرد دیگر توانایی خود را برای پاسخ به عنوان حمایت‌کننده از دست می‌دهد. زمانی که مردی مورد اصابت کلمات زن قرار می‌گیرد، برای او مهار و جلوگیری از تمایلات جنگجویانه قدیمی، برای تهدید و هشدار یا انتقام، مشکل‌تر می‌شود. زمانی که این پاسخ‌های دفاعی شروع می‌شوند، مرد تلاش خواهد کرد که با مشاجره نظر همسرش را تغییر دهد یا از او در برابر واکنش‌های خشن خود به وسیله عقب‌نشینی دفاع کند.
برای رهایی موفقیت‌آمیز از انتقاد، مرد لازم است به خاطر آورد که تمام احساسات دائمی نیستند. با گوش کردن به هیجانات منفی زن، او این فرصت را به همسرش می‌دهد تا احساسات مثبت خود را کشف کند. در عوض زن نیز می‌تواند در جا خالی دادن و پس کشیدن به مرد کمک نماید. در حالی که مردان جا خالی دادن و پس کشیدن را یاد می‌گیرند، زنان می‌تواند درنگ کردن و آماده شدن برای فرصت‌های بعدی را یاد بگیرند.
قبل یا حتی در حال سهیم کردن احساسات، ممکن است اینگونه به نظر برسد که مرد سرزنش می‌کند یا قصد حمله دارد. در این موقعیت، زن می‌تواند درنگ کند و مرد را با گفتن این که «می‌دانم که ممکن است صحبت‌هایم به نظر سرزنش‌آ‌میز بیاید. از تو می‌خواهم بدانی که تقصیر تو نیست و واقعا از این‌که به احساساتم گوش می‌دهی، متشکرم» آماده کند.
اگر زن متوجه عصبانیت مرد شود، می‌تواند بعد از کمی درنگ بگوید: «احساس می‌کنم که با این حرف‌ها خسته و ناامید شده‌ای. با این وجود می‌خواهم بدانی که بازگوکردن این احساسات کمک زیادی به من می‌کند.» این کلمات رفتار مرد را تایید کرده و او را آرام می‌نماید.                                                          مشاور خانواده

مشاوره فردی