بهترین سایت مشاوره خانواده و مشاوره ازدواج آنلاین 1391
مشاوره آنلاین تلفنی یا حضوری
۸۸۴۲۲۴۹۵ -۰۲۱

بیش فعالی کودک<

 روانشناسی کودک


بیش فعالی کودک و امور مربوط به آن بهترین سایت مشاورخانواده سال 1391. 4.6

مرکز مشاوره کودک به منظور ارتقاء ویژگی های تربیتی کودکان درایران و به همت کانون مشاوران ایران وبا کمک برترین مشاوران کودک و روانشناسان کودک، طی تحقیقات انجام شده یکی از مشکلات والدین را بیش فعالی کودک تشخیص داده و طبق نظر سنجی انجام شده این مشکل را فراگیر دیده و عدم توانایی والدین در حل کردن این مشکل را تشخیص داده است. به همین منظور آماده است تا راهنمایی های خود را در زمینه بیش فعالی کودکان تقدیم والدین عزیز نماید. اما در ابتدا باید اطلاعاتی از این معضل دراختیار والدین قرار داده شود.

کودک شما بیش فعال است یا شیطان؟!

بسیاری براین باورند که کودک بیش فعال همان کودک شیطان و بازیگوش است اما باید این نکته مهم را ذکر کنیم که کودک بیش فعال با کودک شیطان تفاوت های آشکاری دارد. بعنوان مثال همراه کودکتان وارد یک مهمانی می شوید وی از سر و کول دیگران بالا می رود می دود و جواب هایی بامزه به مهمان ها می دهد وبه نوعی شما را اذیت می کند دراین هنگام یکی از مهمان ها به شما به تمسخر می گوید کودک خود را نزد یک مشاور کودک ببرید تا از لحاظ بیش فعالی کودک مورد بررسی قرار بگیرد اما آیا واقعاً کودک شما کودک بیش فعال است ویا او فقط بازیگوش است؟! به همین منظور باید تعریف دقیقی از بیش فعالی در کودکان را بدانیم.


بیش فعالی کودک

بیش فعالی چیست؟!

طبق نظر بهترین مشاور کودک در مرکز مشاوره کودکان این اختلال از اختلالات مرسوم بین کودکان بوده که تشخیص سختی را به همراه دارد. روانشناسان کودک و دکتر ها به سختی می توانند بیش فعالی در کودکان را تشخیص دهند بنابراین نمی شود به حرف کسی اعتنا کرد و کودک خود را بیش فعال دانست.بیش فعالی در کودکان 3 مشخصه بارز دارد پرتحرکی، کمبود توجه و تمرکز و در نهایت کارهای ناگهانی و غیر قابل پیش بینی این 3 مشخصه بیش فعالی می باشد. این علائم باید بیش از 6 ماه در کودک وجود داشته باشد و همچنین در همه محیط ها به وقوع بپیوندد تا بتوان کودک را به نوعی بیش فعال دانست.

تعدادی از علائم ظاهری بیش فعالی عبارت است از: بازی بیش از حد با دستان، ترک ناگهانی کلاس درس، دویدن و پریدن بیش از حد، فعالیت ها و بازی های پر سر و صدا، صحبت کردن بسیار، عدم توجه، کم حافظگی و عدم پیروی از صحبت های والدین. دلیل بیش فعالی مشخص نمی باشد اما بیشترتحقیقات خاکی از آن است که مسئله بیش‌فعالی ارثی است. امادردر سال های گذشته تنایج تحقیقات رابطه ای میان مواد سمی و مسئله بیش فعالی خبر می دهد.

اما چگونه کودک بیش فعال را تشخیص بدهیم؟!

تشخیص این مسئله ساده و آسان نیست! در حال حاضر هیچ گونه تست و آزمایشی نیست که بتواند مشخص کند کودک دچار بیش فعالیست یا خیر. اما باید توجه داشت که در اختلال بیش فعالی عدم توجه کافی در سنین 2 یا 3 سالگی اولین جرقه هه را زده و باید آن را تحت نظر قرار داد. اما باید دانست که بیش فعالی در دختران با پسران تفاوت داشته و پسران سه برابر دختران در معرض این مشکل هستند. توجه کنید هرچه زودتر این مشکل تشخیص داده شود درمان بسیار راحت تر خواهد بود. درمان دارویی نیز وجود دارد اما معمولاً در شرایط بحرانی و حاد مورد استفاده قرار می گیرد و در غیر این صورت روانشناسی کودک می تواند راهگشای این مشکل باشد.اثر گذاری زیاد داروها زمانی است که با مشاوره روانشناسی کودک ترکیب شود.

در زمینه بیش فعالی کودک، مرکز مشاوره کودک با کمک برترین و مبهترین مشاور کودک و مشاوران نمونه گام های مفیدی را برداشته و امید دارد که بتواند والدین را در تشخیص و درمان این معضل یاری دهد.


مشاوره کودک


دکتر کودکان دکتر کودکان ، دکتر روانشناس کودک ، دکتر روانپزشک کودکدکتر کودکان

مشاوره کودک شما

در بهترین مراکز مورد تایید

کانون مشاوران ایرانمشاور کودکان