بهترین سایت مشاوره خانواده و مشاوره ازدواج آنلاین 1391
مشاوره آنلاین تلفنی یا حضوری
۸۸۴۲۲۴۹۵ -۰۲۱

تربیت کودک

 روانشناسی کودک


تربیت کودک و امور مربوط به آن بهترین سایت مشاورخانواده سال 1391. 4.6

هر والدینی می کوشد تا فرزند و کودک خود را بگونه ای تربیت کند تادر هنگام رشد و بلوغ کامل تربیتی خوب داشته و بداند که چگونه در جامعه رفتار کند موفق شود و پیشرفت کند. اما با توجه به جوامع امروزی تربیت فرزندان نیز به نوعی سخت شده و نیازمند تخصصی ویژه است. روانشناسی تربیت کودک بیان می کند که شما برای تربیت کودک خود باید برنامه ویژه ای داشته باشید و رفتارها و گفتارهای مناسبی داشته باشید. این مجموعه اعمال تربیتی که باید صورت بگیرد تا فرزند شما بصورت اصولی تربیت شده و به یک ثبات شخصیتی برسد در مرکز مشاوره کودک توسط برترین مشاورین کودک و کارشناسان در زمینه تربیت کودک ارائه شده و می توانید بامراجعه به این مرکز از شیوه تربیتی فرزندتان اطمینان لازم را داشته باشید. تربیت کودکان یکی از اصلی ترین وظایف والدین بوده و موفقیت دراین راه میتواند موفقیت در جامعه را به همراه داشته باشد. تربیت موثر کودکان تاثیر پذیری بسیاری از محیط اطراف داشته وبه نوعی رابطه مستقیمی با شیوه تربیتی جا افتاده در جامعه دارد حال این شیوه ممکن است غلط و یا درست باشد اما هرچه که باشد می بایست در صحت آن تحقیق کرد. بدین ترتیب والدین وظیفه دارند برای انجام وظیفه خود به نحو احسن ، خود را به روز کرده و اطلاعات دقیقی در این زمینه کسب کنند.


تربیت کودک

به همین دلیل و برای کمک به این موضوع مرکز مشاوره کودک و مشاور روانشناس کودک چندین مهارت در روش تربیت فرزند را بیان می کند.

1)     توجه دقیق با رفتارهای کودک

بسیاری از والدین به آنچه که از سوی فرزندشان اتفاق می افتد توجه نداشته و به همین دلیل نمی توانند رفتار وی را کنترل ودر ادامه مدیریت کنند تربیت اصولی یک کودک این نکته را به دنبال دارد که شما باید تمامی رفتار های کودک خود را زیر نظر گرفته تا بتوانیدبرای چگونگی رشد و تربیت وی برنامه ریزی کنید همچنین تصمیم گیری صحیح در قبال فرزندتان نیازمند توجه دائم به وی می باشد

2)     چگونه با فرزنمان رابطه بهتری داشته باشیم؟!

با فرزنتان مانند یک رفیق و دوست باشید با او اوقات خوبی را سپری کنید و سعی کنید او به شما همانند یک همدم نگاه کند. او باید اعتماد متقابل به شما داشته باشد تا بتوانید با او ارتباط بهتری برقرار کنید. بهتر است در طول روز به صورت مداوم با کودکتان بازی کرده و البته در طی زمان های کوتاه اما پیوسته این عمل صورت بگیرد. سپس به او محبت کنید و او را درآغوش گرفته و ببوسید تا انتقال محبت به خوبی انجام شود. مورد توجه بودن و مورد محبت قرار گرفتن احساس آرامش به کودک را منتقل میکند.

3)    تعلیم مهارت تشویقی به کودک

نظم و انضباط را به کودک خود بیاموزید و بهاو یاد دهید تا در قبال کار درستی که دیگران برای او انجام می دهند تشکر کرده و نیز او را درقبال کار درستی که انجام میدهد تشویق کنید همچنین کار های اشتباه را برای او بازگو کرده ودر قبال اشتباهات با او حرف بزنید و در صورت تکرار تنبیهاتی مانند منع کردن از دیدن تلویزیون را داشته باشید

4)    برای کودکتان الگو بوده و به او مطالب جدد را یاد بدهید

کودک پیوسنه در حال یادگیری است بنابراین شما می توانید مناسب ترین الگو برای او باشید همچنین همواره مطالب جدید را به او یاد بدهید زیرا تربیت کودک شما نیازمند غعالیت های عقلی فرزندتان است.

5)    کنترل رفتار نامطلوب

همه کودکان شیطنت های مخصوص خود را دارند اصلاً کودکی که بیش از اندازه آرام باشد نیازمند اعمال زور برای تحرک است اما کودک شما باید مرز میان شیطنت و رفتار نامطلوب را بداند باید به یاد دهید که در هنگام عصبانیت خویشتن دار بوده و در هنگامی که رفتار غلطی از او سر می زند عذرخواهی کند.

تمامی این مشخصه ها توسط مشاورین کودک باتجربه ما به صورت مجموعه ای از جلسات کمک مشاوره ای روانشناسی کودک برای والدین ارائه شده وتنها کافیست با مرکز مشاوره کودک ما تماس برقرار نمایید.
دانلود تست تربیت کودک

تست آموزش کودک

تست تربیت فرزند

تست آموزش فرزند

تست کودک

تست تربیت فرزند

تست تربیت کودک

شیوه فرزند پروری

تربیت کودک

دانلود تست شیوه فرزندپروری


مشاوره کودک


دکتر کودکان دکتر کودکان ، دکتر روانشناس کودک ، دکتر روانپزشک کودکدکتر کودکان

مشاوره کودک شما

در بهترین مراکز مورد تایید

کانون مشاوران ایرانمشاور کودکان <