مشاوره آنلاین تلفنی یا حضوری
۸۸۴۲۲۴۹۵ -۰۲۱

تعالی در عشق به همراه هم

مشاور فردی - درمان افسردگی - دکتر روانشناس - مشاوره ازدواج - سایت مشاوره - مشاوره زنان - مشاور خانواده
                                                        مرکز مشاوره زنان

مشاوره فردی و امور مربوط به آن بهترین سایت مشاورخانواده سال 1391. 4.6
تعالی در عشق به همراه هم
پیداکردن شخص مناسب مانند پرتاب تیر از کمان و اصابت آن به هدف است. برای اصابت به هدف تمرین زیادی نیاز است. ممکن است بعضی مستقیم به هدف بزنند، اما خیلی‌ها نه؟! به همین دلیل، اکثر مردم قبل از پیداکردن شخص مناسب با چند نفر برخورد و رابطه دارند. بعضی از مردم مدت طولانی‌تری را بیشتر از آن‌چه لازم است صرف این کار می‌کنند، زیرا نقطه مشترکی برای صمیمیت پیدا نمی‌کنند.
سپاسگزار فرصت‌هایی باشیم که موجب می‌شود عشق واقعی خود را پیدا کنیم. با درک استعاره تیر و کمان، می‌توانیم به وضوح، نیرویی را که به نظر می‌رسد فاقد آن باشیم، کشف کنیم. تصور کنید که هدف‌گیری کرده، اما تیر شما به هدف نخورده است، زیرا هدف‌گیری‌تان خیلی متمایل به سمت چپ بوده است. با این اطلاع ساده که به سمت چپ رفته‌اید، ذهن شما خود به خود صحیح عمل می‌کند و دفعه بعد بیشتر به سمت راست هدف‌گیری می‌کنید. در طی یک سری اقدامات، ذهن شما به تصحیح ادامه می‌دهد و به طور قطع می‌توانید به هدف بزنید.
همین روش در ارتباط نیز رعایت می‌شود. هر زمان که کشف کردید، فرد موردنظر برای مناسبِ شما نیست، ذهنتان تصحیح می‌شود و دفعه بعد با شخصی که احساس می‌کنید به فرد موردنظر شما نزدیک‌تر است، برخورد خواهید کرد. زمانی که رابطه‌ای به پایان می‌رسد، به جای این که احساس کنیم چیزی را از دست داده‌ایم یا وقت گرانبهای خود را تلف کرده‌ایم، می‌توانیم سپاسگزار آن فرصت‌هایی باشیم که موجب شده تا عشق واقعی خود را پیدا کنیم. پایانی خوب، همیشه شروعی برای آغازی خوب است. با بخشیدن مخاطب قبلی خود و پایان رابطه با عشق و محبت، شانس ما برای اصابت تیرمان به هدف، بیشتر خواهد شد. زمانی که بدانیم علت نادرستی کارهایی که انجام داده‌ایم، به خاطر انتخاب نامناسب ما بوده، بخشیدن آسان‌تر می‌شود. بخشش، قلب ما را مهربان و باز نگه می‌دارد. از طرفی زمانی که مخاطبمان را به خاطر اشتباهاتش می‌بخشیم، در واقع خود را از قید بندها برای داشتن عشقی دوباره آزاد کرده‌ایم.
زمانی که مخاطبمان را می‌بخشیم، انتظاراتمان را با آن‌چه او می‌پذیرد، تطبیق می‌دهیم، هرچند که ممکن است او فرد کاملی هم نباشد. این عشق بدون شرط، نوعی مبارزه است. اما همین چیزی است که بهترین‌ها را برای ما و مخاطبمان به ارمغان می‌آورد. با یادگیری توانایی بخشش مخاطبمان، بدون انتظار این که او شخصی کامل باشد، می‌توانیم با هم به رشد عشقمان کمک کنیم.
علاقه فعال و پذیرا
همواره دو نوع علاقه وجود دارد: فعال و پذیرا. علاقه فعال زمانی است که هدفی را در ذهن جست‌وجو می‌کنیم و همین، انگیزه رسیدن به هدف را ایجاد می‌کند. در هدفمان به رشد می‌رسیم و میل و اعتماد به نفس در ما زنده می‌شود.
علاقه فعال، می‌خواهد انجام وظیفه کند، در حالی که علاقه پذیرا، پذیرای وظیفه است. علاقه پذیرا زمانی است که ارزش آن‌چه را که به ما داده می‌شود، در نظر داریم و به دنبال فرصتی هستیم که حمایت شویم، به رشد برسیم و در جست‌وجوی ارضای نیازهایی همچون حس تقدم و شایستگی قدم برداریم. این دو نوع علاقه بر روی یکدیگر تاثیر متقابل دارند. زمانی که مردی به طور بسیار فعال به زنی علاقه نشان می‌دهد، این علاقه فعال، علاقه پذیرا در زن ایجاد می‌کند و اگر زنی علاقه فعال نشان دهد، علاقه پذیرا در مرد ایجاد می‌شود.
علاقه پذیرای زن، علاقه فعال را در مرد ایجاد می‌کند. به همین دلیل است که زنان نباید بیشتر از آن‌چه دریافت می‌کنند، نثار نمایند. زمانی که مردی بیش از آن‌چه حمایت کند سرویس می‌گیرد، تمایل به گیرندگی پیدا کرده و برای همراهی و حمایت از زن، ارتباطش با علاقه فعال قطع می‌شود.                                                          مشاور خانواده

مشاوره فردی