بهترین سایت مشاوره خانواده و مشاوره ازدواج آنلاین 1391
مشاوره آنلاین تلفنی یا حضوری
۸۸۴۲۲۴۹۵ -۰۲۱

روانشناسی رشد کودک

 روانشناسی کودک


روانشناسی رشد کودک و امور مربوط به آن بهترین سایت مشاورخانواده سال 1391. 4.6

رشد کودکان در جوامع امروزی می تواند دستخوش عوامل بسیاری باشد. عوامل محیطی، عوامل تربیتی و همچنین عوامل اقتصادی اما هر آنچه که پیش بیاید هیچ چیزنمی تواند جلوی رشد و تغییرات را در کودک بگیرد. بنا بنظر روانشناس کودک چگونگی رشد در کودکان می تواند از اهمیت بسیاری برخوردار بوده و آینده او را بسازد. به همین دلیل روانشناسی رشد کودک جایگاه ویژه ای در میان دکتر کودک و روانشناسی کودک دارد. مرکز مشاوره کودک با درک این موضوع با بکارگیری نیروی متخصص خود در زمینه روانشناسی رشد کودک و به بررسی زمینه ها و شیوه های تربیتی و رشد کودک آماده این است تا فرزندان عزیزمان در مسیر رشد صحیح و اصولی قرار داده و گامی بزرگ در این زمینه بردارند تا ضمن رشد در زمینه های فردی کودک، شاهد رشد اجتماعی کودک نیز باشیم اما در اولین گام باید بدانیم که:


 روانشناسی رشد کودک

تعریف روانشناسی از رشد کودک چیست؟

رشد تعریفی است تغییرات جسمی، اجتماعی و شخصیتی که باگذشت زمان به وقوع می پیوندد و اثر خود را بعد از گذشت زمان نشان می دهد. همه انسان ها این دوران را سپری کرده و به نوعی رشد را تجربه کرده اند بنابراین با جنبه های مختلف آن آشنا هستند. فرآیند یادگیری تحرک و راه رفتن کودک ویا اینکه یک نوجوان درتلاش است تا به روی پای خودش بایستد همه جزئی از فرآیند رشد است.در طول این رون ممکن است برای هر فردی یک اتفاق خاص بیافتد که مقابله با این اتفاق و یا راهنمایی دراین زمینه برعهده دکتر کودکان و متخصص در این زمینه می باشد.


 روانشناسی رشد کودکان

اما در این میان لازم دانستیم تا عوامل موثر در رشد را نام ببریم.

از جمله عوامل موثر در رشد می توان به وراثت و تغذیه اشاره کرد که هرکدام به نوعی در این موضوع دخیل هستند. نوع تغذیه و چگونگی این امر می تواند رشد کودک را تحت تاثیر قرار دهد.همچنین محیطی که کودک در آن بزرگ می شود نیز می تواند به رشد وی کمک کرده و نوع ارتباط وی با جامعه را روشن سازد.

1-عوامل محیطی که بر رشد کودک تاثیر میگذارند عبارت است از شرایطی که خواسته و یا ناخواسته پیش آمده و تاثیر مهمی در نحوه زندگی خانواده می گذارد و در این بین شیوه رشد و تربیتی فرزندان و کودکان را نیز تحت تاثیر قرار می دهد. دیدن شنیدن ویا بوییدن و یا به عبارت دیگر برقراری ارتباط با دنیاز پیرامون ما همه میتواند بر تاثیر عوامل محیطی بیفزاید.

2-همچنین تفاوت های فرهنگی، تفاوت های اجتماعی – اقتصادی و تفاوتهای خانوادگی رشد کودکان را دستخوش تغییرات می کند. بنابراین شناخت این تغییرات نحوه تاثیر آنها و حتی آشنایی با شیوه های نوین تربیتی و روش های رشد کودکان مبحث هایی تخصصی می باشد که مرکز مشاوره کودک بمنظور کمک به والدین عزیز وبا استفاده برترین مشاوران کودک در این زمینه سعی در بهبود آن داشته و می خواهد تابا کمک شما عزیزان این مهم را تحقق بخشد.


مشاوره کودک


دکتر کودکان دکتر کودکان ، دکتر روانشناس کودک ، دکتر روانپزشک کودکدکتر کودکان

مشاوره کودک شما

در بهترین مراکز مورد تایید

کانون مشاوران ایرانمشاور کودکان