بهترین سایت مشاوره خانواده و مشاوره ازدواج آنلاین 1391
مشاوره آنلاین تلفنی یا حضوری
۸۸۴۲۲۴۹۵ -۰۲۱

روانشناسی نقاشی کودکان

 روانشناسی کودک


روانشناسی نقاشی کودکان و امور مربوط به آن بهترین سایت مشاورخانواده سال 1391. 4.6

در دنیای امروز روانشناس کودک معتقدند که رشد یک کودک بصورت اصولی و دقیق بستگی بسیاری به عوامل محیطی داشته و تحولات ارثی در مغز وی نیز تاثیر گذار است. پژوهش ها در زمینه مشاوره کودک نشان می دهد که فرآیند یادگیری، درک و منطق یک کودک به طور دقیق و کامل به محیط پیرامون وی بستگی دارد.تحرکات خود او و همچنین محیط اطراف وی می تواند به درک سریع و دقیق ویا درک کند و سطحی وی از دنیای اطراف دارد. دنیای کودکان دنیای بازی کردن و دویدن است دنیای خط خطی کردن و نقاشی کردن است و بسیاری از رویاهای کودکان بصورت نقاشی ظاهر شده و خود را نشان می دهد. درواقع از زمانی که کودک شروع به نقاشی میکند دارد درک خود از دنیای اطراف را به تصویر کشیده و با رسم خط و شکل یکی از مراحل تکامل را در خود به اجرا می گذارد.

نقاشی کردن در کودکان امری غریزی است و آنها بوسیله این کار رویاهای خود را بنمایش می گذارند بنابراین بهترین فرصت است تابا استفاده از این روش، نقاشی کودک را مورد بررسی قرار داده و به نوعی روانشناسی کرد. روانشناسی نقاشی کودکان امری است که امروزه در بیشتر مراکز مشاوره کودک صورت گرفته و کودکان را در مسیر تربیتی درست قرار میدهد.


روانشناسی نقاشی کودکان

اما چرا روانشناسی کودک ، نقاشی را راهی برای مشاوره می داند؟!

بازی و نقاشی به عنوان یک بیانگر در تحول و تکامل کودک شناخته شده و به این وسیله می توان ادراک، حافظه و تخیلات و خلاقیت های کودکان را مورد بررسی قرار داد. کودک هنگام نقاشی کردن بصورت ناخودآگاه تمامی آرزوها و حتی مشکلات خود را به تصویر کشیده وبا این شیوه می توان به راحتی روانشناسی نقاشی کودکان را انجام داد تا ضمن حل نمودن مشکلات وی راههای بهتری رابرای رشد و تربیت او پیدا کرد. نقاشی نیز مثل خواب و رؤیا به کودک امکان می­دهد تا اطلاعات و اعمالی را که از دنیای بیرون کسب می­کند از هم جدا سازد وسپس آنها را دوباره تنظیم کند. در نقاشی همانند خواب و رؤیا، کودک خود را از ممنوعیت رها می­سازد

نیاز به مشاوره و روانشناسی کودک شما

بنابراین باید متذکر شد که نقاشی کودکان فقط یک وسیله پرورش خلاقیت و پختگی کودک و یا شاخص تکامل نیست و ان را باید به عنوان یک وسیله تحقیق و مبادله با محیط اجتماعی با دنیای بزرگسالان که در اطراف کودک است. مراکز مشاوره کودک به منظور روانشناسی کودک و روانشناسی نقاشی کودک با استفاده از این شیوه سعی دارد با کمک شما والدین عزیز و همچنین برترین مشاوران کودک و متخصصان این امر مشکلات کودکان را حل نموده و آنان را درمسیر صحیح رشد و تربیت قرار دهد.


مشاوره کودک


دکتر کودکان دکتر کودکان ، دکتر روانشناس کودک ، دکتر روانپزشک کودکدکتر کودکان

مشاوره کودک شما

در بهترین مراکز مورد تایید

کانون مشاوران ایرانمشاوره ازدواج - مشاوره برای ازدواج - روانشناسی کودک - مشاوره آنلاین - روانپزشک خوب - تست هوش کودک - روانشناسی نقاشی کودکان - مشاوره آنلاین - روانشناسی کودک - افسردگی - مشاوره برای کودک - اعتیاد - مشاوره برای ازدواج - آدرس مرکز مشاوره - روانشناسی نقاشی کودکان - روانشناسی رشد کودک - روانشناسی رشد کودک - مشاوره ازدواج - مشاوره برای ازدواج - مرکز مشاوره - روانشناسی رشد کودک - تست هوش کودک - مرکز مشاوره آنلاین - روانشناسی نقاشی کودک - تست هوش کودک - مشاوره کودک - مشاوره قبل از ازدواج - اعتیاد - مشاوره ازدواج - سایت مشاوره - مشاوره زنان - نقاشی کودک - مشاور خانواده - مشاوره آنلاین - مرکز مشاوره - بهترین مشاوره کودک - روانشناسی کودک - سایت مشاوره - تهران مرکز مشاوره - مشاوره روانپزشکی - بهترین مشاور کودک - روانشناسی نقاشی کودک - روانشناسی رشد کودک - مشاور ازدواج - روانشناسی نقاشی کودکان - مشاورخانواده - تست هوش کودک - روانشناسی کودک
مشاور کودکان <