مشاوره آنلاین تلفنی یا حضوری
۸۸۴۲۲۴۹۵ -۰۲۱

زن و شوهر باید در زندگی همدیگر را درک کنند

                                                        مرکز مشاوره زنان

مشاوره فردی و امور مربوط به آن بهترین سایت مشاورخانواده سال 1391. 4.6
آن‌چه ارتباط جنسی را بهبود می‌بخشد
اکثر مردان از این‌که تجربه ارتباط صمیمانه ذهنی و عاطفی به اندازه ارتباط فیزیکی و جنسی رضایت‌بخش است، تعجب می‌کنند. زمانی که مردی بالاخره به رضایت کامل ارتباط فیزیکی با کسی که با او ارتباط عاطفی، ذهنی و روحی داشته برسد، دیگر نمی‌تواند از او صرف‌نظر کند. بعد از سال‌ها رشد و تعالی عشق در کنار یکدیگر، ارتباط جنسی غنی‌تر و رضایتمندانه‌تر می‌شود.
حتی پس از گذشت سال‌ها بعد از ازدواج، رضایت ارتباط جنسی با کسی که واقعا می‌شناسیدش و از صمیم قلب دوستش دارید، اهمیت دارد. هرگاه کسی را بعد از تجربه خوبی‌ها و بدی‌هایش دوست داشتید، عشق واقعی را تجربه کرده‌اید. صرف داشتن ارتباط جنسی، مانند خوردن غذای ته‌مانده است؛ اما برقراری ارتباطی با کیفیت، مانند رفتن به مجلس شام مجللی می‌ماند.
چرا چنین چیزی را انتخاب کنیم؟ شاید رسیدن به ارتباطی باکیفیت، انرژی و وقت بیشتری ببرد، اما واقعی و ادامه‌دار است. بله، هنوز هم داشتن ارتباط جنسی در فضای عاشقانه، اهمیت و زیبایی خاص خود را دارد. زمانی که مردی احساس می‌کند که همسرش به اندازه او مشتاق و علاقه‌مند به ارتباط جنسی است، احساس لذت و عشق بیشتری بکند.
فشار روحی و کمبود عاطفی مرد
هر چه مرد در محل کار خود تحت فشار روحی بیشتری باشد، در خانه دوره انزوای طولانی‌تری را می‌گذراند. وقتی با او صحبت می‌کنید، ممکن است مجله‌ای بردارد و شروع به خواندن بکند. او از روی عمد و آگاهانه این کار را نمی‌کند. برخورد او را نمی‌توان به بی‌علاقگی تعبیر کرد. او ناخودآگاه مجله را برمی‌دارد تا خود را از گوش کردن به حرف‌های شما خلاص کرده و تمام ذهنش را روی مشکل مربوط به کارش متمرکز کند. در نهایت با خواندن مجله یا نگاه کردن به تلویزیون سعی می‌کند تا فشار روحی را که در طول روز داشته، فراموش کند.
زن باید به خاطر داشته باشد که همسرش خسته است و این رفتار تنها مختص به همسر او نیست. به جای این‌که این رفتار را توهین به خود تلقی نمایید، مودبانه از همسرتان بخواهید که به شما توجه کند و اگر او باز هم توجهی نکرد، مکث کنید تا این که همسرتان متوجه شود که شما منتظر توجه کامل او هستید. به خاطر داشته باشید کم‌توجهی او به معنی توهین و بی‌محبتی نسبت به شما نیست، بلکه نشانه‌ای از فشار روحی است.
مقاومت زن در این مواقع بسیار ضروری است. پیشنهاد می‌کنم زمانی که زنان تلاش می‌کنند تا گفت‌وگو را شروع کنند، مردان طبق همان عادت دوری‌گزینی روزنامه یا مجله بخوانند، اما نه به صورت ظاهری، بلکه واقعا خود را سرگرم روزنامه خواندن بکنند. مرد تحت فشار روحی نیاز به گذشت زمان و فرصت دارد تا آن‌چه را باعث رنجش او می‌شود - قبل از تحمیل آن به خانواده - فراموش نماید.
اگر تلویزیون روشن است، بهترین راه، خاموش کردن آن است تا فضا کاملا عوض شود. این اعمال فیزیکی کوچک، به شما در فراموش کردن مشکلتان کمک می‌کنند و باعث می‌شوند تا شما به خانواده یا رابطه‌تان توجه کنید. سرانجام آن‌چه مرد را از فشارهای روحی ناشی از کارش آزاد می‌سازد، ارتباط جنسی است.
رهایی ناشی از ارتباط جنسی حتی اگر کوتاه‌مدت باشد، به مرد کمک می‌کند که نگرانی‌هایش را فراموش کرده و متوجه همسر خود گردد. در حالی که زن برای لذت بردن از ارتباط جنسی نیاز به توجه عاطفی و عاشقانه دارد، مرد نیاز به ارتباطی جنسی دارد تا مشکلاتش را فراموش کند، تا دوباره با همسر و نیازهای او ارتباط پیدا کند. این مهم است که زن خودش تقاضای ارتباط جنسی کند و در زمانی دیگر، توجه عاطفی را طلب نماید.                                                          مشاور خانواده

مشاوره فردی