مشاوره آنلاین تلفنی یا حضوری
۸۸۴۲۲۴۹۵ -۰۲۱

سفری روانشناسانه به درون

                                                        مرکز مشاوره زنان

مشاوره فردی و امور مربوط به آن بهترین سایت مشاورخانواده سال 1391. 4.6
اکنون می‌خواهیم شما را به یک سفر ببریم. سفری روانشناسانه به سوی قدرت درونی‌تان. جایی که قادر خواهید بود درباره آن‌چه در آرزویش هستید، خوب بیندیشید. برای رسیدن بی‌درنگ دست به کار شوید و درست مانند تمام افراد موفق برنامه‌ای برای رسیدن داشته باشید. همان‌طور که قبلا ذکر شد، باید هر لحظه بدانید آیا به موفقیت نزدیک می‌شوید و یا از آن دور می‌گردید و به راحتی بتوانید روش خود را تا رسیدن به موفقیت تغییر دهید. با رهاورد این سفر و با چنین تعهدی، دیگر هیچ چیز مانع شما نخواهد بود.
زندگی من اکنون با آن‌چه در رویا می‌دیدم، تفاوتی ندارد. شما چطور؟ آیا همان‌طور که آرزو داشتید، زندگی می‌کنید؟ خیر؟ تفاوت من با شما در سطح هوش و ذکاوتمان نیست، بلکه فقط به دلیل میزان تلاش و توانایی من در کنترل احساساتم است. من آموخته‌ام از شکست نترسم و می‌خواهم نحوه کسب این مهارت را در اختیارتان قرار دهم. قدرت درونی شما هر روز اندکی بیش از روز قبل افزایش خواهد یافت؛ هیچ موفقیتی یک‌باره به دست نخواهد آمد.
علاوه بر این، اجرای منظم تمرینات به شما کمک می‌کند تا عادات مثبت و مفیدی در خود به وجود آورید. عاداتی که زندگی‌تان را متحول خواهد ساخت و به زندگی‌تان سمت و سویی جدید خواهد بخشید. برای انجام این تمرینات نیاز به یک دفترچه دارید. یک دفترچه کاملا معمولی که در حین انجام تمرینات، مطالبی را در آن یادداشت خواهید کرد. من نام این دفترچه را «دفترچه موفقیت» گذاشته‌ام. دست کم هشت سال است که هر ساله چنین دفترچه‌هایی برای خود تهیه کرده و از آن‌ها به دست نگه‌داری می‌کنم. هر روز و گاهی چند بار در روز به سراغ دفترچه‌ام می‌روم و نکاتی را که از کتاب‌ها، نوارهای آموزشی، سمینارها و صحبت دیگران آموخته‌ام، در آن یادداشت می‌کنم. بدین ترتیب، هر روزی که بخواهم می‌توانم آن‌چه را در طی چند سال گذشته انجام داده یا آموخته‌ام، به خاطر آورم. به تجربه دریافته‌ام هر کدام از ما 80 درصد از آن‌چه را می‌شنویم یا می‌خوانیم، در طی سه روز فراموش خواهیم کرد. به همین دلیل است که خواندن دوباره و دوباه هر نکته‌ای برایمان بسیار مفید واقع خواهد شد.
علاوه بر این با نوشتن آن‌چه می‌آموزید، به‌ویژه نکات اصلی و کلیدی، 75 تا 90 درصد مطالب به گنجینه خاطرات شما سپرده خواهد شد. زندگی باارزش‌ترین هدیه الهی است، پس ارزش ثبت و نگهداری را نیز دارد. به شما توصیه می‌کنم حتی پس از اتمام این برنامه باز هم دفترچه‌ای برای خود تهیه کنید و این دفترچه‌ها را تا پایان عمل نگه دارید. می‌توانید در این دفترچه‌ها، آن‌چه را هر روز می‌آموزید، تفکراتتان، تجربه‌هایی که طی کنترل احساس و فکر خود به دست آورده‌اید، و هرچه که شما را به هیجان آورده یا شما را خوشحال کرده، یادداشت کنید. روش ثبت تجربیات، موفقیت شما را تضمین می‌کند.
این دفترچه‌ها درست مانند فرزندان شما هستند. مسلما برای شما نیز پیش آمده است که روزی در خیابان با یکی از آشنایانتان برخورد کنید و او با دیدن فرزندتان بگوید: «هی، پسرت چقدر بزرگ شده!» در حالی که شما اصلا متوجه رشد و بزرگ‌شدن فرزندتان نبوده‌اید. دفترچه‌های شما گذشته‌تان را به خاطرتان می‌آورد و شما به چشم خود می‌بینید که چقدر رشد کرده‌اید. از شما می‌خواهم به محض این‌که خواندن این فصل را به پایان بردید، دفترچه‌ای بخرید. هیچ وقت، هیچ وقت نوشته‌های خود را در تکه‌های کاغذ یادداشت نکنید. خریدن یک دفترچه اولین وظیفه شماست. تصور می‌کنم وظیفه ساده‌ای باشد، این‌طور نیست؟ اما به خاطر داشته باشید با انجام همین وظایف ساده است که زندگی‌مان دستخوش تغییرات عمده‌ای می‌شود. با قرار دادن آجرهای کوچک به روی هم، خانه‌ای بزرگ و زیبا ساخته خواهد شد. بنابراین اجازه دهید از یک کار بسیار ساده آغاز کنیم:
برای تمرین می‌خواهم یک کار را، کاری که مدت‌هاست باید انجام دهید، اما انجام آن‌ها را به تعویق انداخته‌اند، به پایان برسانید. یک کار که احساس می‌کنید به انجام آن نیاز دارید. لازم نیست کاری که می‌کنید عملی شاق و دشوار باشد، شاید فقط یک تلفن به دوستتان، دوستی که مدتی است از او بی‌خبر مانده‌ایدو براستی می‌خواهید از احوالش باخبر شوید. شاید این کار تنها چند دقیقه پیاده‌روی در اطراف خانه‌تان باشد و یا حتی تمیز و مرتب کردن اتاقتان، نمی‌دانم. هزار کار ریز و درشت هست که باید انجام شود، اما ما انجام آن‌ها را به روز بعد موکول می‌کنیم. پس لطفا همین حالا تصمیم بگیرید و یک کار را که حتما باید انجام دهید، در دفترچه موفقیت خود یادداشت کنید. این تغییر بسیار کوچکی در زندگی شماست که به زودی دگرگونی عظیمی در شما به وجود خواهد آورد.


                                                          مشاور خانواده

مشاوره فردی