بهترین سایت مشاوره خانواده و مشاوره ازدواج آنلاین 1391
مشاوره آنلاین تلفنی یا حضوری
۸۸۴۲۲۴۹۵ -۰۲۱

بازی درمانی

بازی درمانی - مشاور خانواده - روانشناسی رشد کودک - بازی درمانی - تست هوش کودک - مشاوره خانواده - روانشناسی نقاشی کودکان - مرکز مشاوره - مشاور ازدواج - روانشناسی کودک - روانشناسی نقاشی کودک - مشاوره ازدواج - بازی درمانی - روانشناسی رشد کودک - مشاوره زنان - روانشناسی کودک - تست هوش کودک
 روانشناسی کودک


بازی درمانی و امور مربوط به آن بهترین سایت مشاورخانواده سال 1391. 4.6

والدین، پرستاران کودک و خانواده هایی که درخود اعضای خردسال دارند بااین مسئله روبرو هستند که کودک آنها غمگین، بی قرار ویا بیهوده عصبانی می شود و به نوعی از یک موضوعی ناراضی میباشد. در این هنگام اولین موضوعاتی که به ذهن شما می رسد این است که کودک شما دچار مشکلات رشد ویا نادرستی الگوی تغذیه ویا کمبود استراحت اوست والبته هیچ گاه ازاین فرضیات خود مطمئن نمی شوید. دراین میان هیچ گاه کودک شما بصورت دقیق مورد بررسی قرار نگرفته ومشکل او هرچه که باشد بدون حل باقی میماند. فراموش نکنید که کودک شما به واقع توانایی انتقال دقیق مشکل خود راندارد وشما نیازمند روشی هستید که با زبان کودکانه بافرزندتان ارتباط برقرار نمایید. روانشناسی کودک بمجموعه ای از رفتارها که به کودکان کمک میکند تااحساسات منفی واتفاقات ناگوار وناراحت کننده‌ای راکه نتوانسته‌اند فراموش کنند،درک کنند، بازی درمانی کودک می گوید. این روش درواقع همان مشاوره با سنین بزرگ سال است که با کمک آن درباره چیزی که سبب ناراحتی آنان شده است گفت وگو می کنند. اما دراین شیوه مشاوره کودک بااستفاده از متد بازی درمانی در کودکان بدون اینکه آنان احساس ترس و یا ناراحتی کنند مورد بازجویی قرار گرفته و مشکلات آنان ریشه یابی میشود. در این شیوه علاوه براحساس رضایت کودک، اطمینان کامل از مشکل کودک نیز بدست می آید. مرکز مشاوره کودکان بااستفاده از برترین روانشناسان کودک و همچنین ماهر در زمینه مشاوره کودک و بازی درمانی کودکان، سعی بر این دارد تااستفاده از این روش را جا انداخته واصول تربیتی کودکان را بهبود بخشد. اما در ابتدا باید بدانیم که:


بازی درمانی

چگونه بازی درمانی می تواند به کودک شما کمک کند؟!

بازی، به خودی خود برای رشد در زمینه های اجتماعی و شناختی و همچنین رسیدن به تکامل عقلی و احساسی می باشد که خلاقیت کودکان را محک زده و آن را تقویت می کند. همچنین یک نوع روش برای آموزش کودکان می باشد.حتی این روش برای آنان که مشکل گفتاری نیز دارند هم راه گشا و قابل استفاده میباشد. بازی درمانی کودکان به روش های مختلف به کودکان کمک می کند تااز راه بازی کردن یک پشتیبانی خوب دریافت کرده و با استفاده از احساسات و عواطف بسیار اندیشه های خود را بیان کرده و از مشکلات خود بگویند همچنین این روش کمک می کند تا کودکان بیاموزند چگونه روابط خود را کنترل کرده و درهنگام عصبانیت و یا خوشحالی چه رفتاری از خود بروز دهند. در این روش کودکان با استفاده از شیوه های مدیریتی مشکلات خود را حل کرده و اضطراب و استرس را در خود کاهش دهند.

در جلسات بازی درمانی کودک، روانشناسان و روانپزشکان مشاوره کودک، مجموعه ای بسیار از اسباب بازی ها را در اختیار کودک قرار می دهد و با او درباره این اسباب بازی ها صحبت کرده و همبازی میشود تا رابطه نزدیکی را با او پیدا کند سپس با کفتار و صحبت کردن با زبان کودکان مشکلات او را ریشه یابی می کند.

اما نقش والدین در این میان چیست؟!

نقش والدین در این میان پشتیبانی کودک در روند بازی درمانی میباشد سپس تشویق آنان نیز اهمیت ویژه ای دارد. از کودکتان درباره اتفاقات جلسه مشاوره نپرسید و پافشاری نکنید که کودکتان مسئله ای خاص رابیان کند. بازی درمانی زمان ویژه ای بین بازی و کودک و کارشناس می باشد بنابراین دغدغه ها و سوالات خود را در زمان دیگری با کارشناس مربوطه در میان بگذارید.

مرکز مشاوره کودک بابهترین کارشناسان در زمینه بازی درمانی کودکان منتظر شما والدین عزیز است.


مشاوره کودک


دکتر کودکان دکتر کودکان ، دکتر روانشناس کودک ، دکتر روانپزشک کودکدکتر کودکان

مشاوره کودک شما

در بهترین مراکز مورد تایید

کانون مشاوران ایرانمشاور کودکان